Nike Air Max Volley Women Clay/Padel Black
Dette produkt er udgået
Denna produkt är inte längre till salu då den har utgått ur sortimentet.
Beskrivelse
Specifikation
Stilren tennissko/padelsko til damer
Dette er en sko fra Nike, som egentlig er udviklet til tennis, men som vi synes fungerer godt til padel også. Skoen passer både til tennis og padel, da den har et fiskebensmønster i ydersålen, som gør den velegnet til grus.
Nike Air Max Volley er stilren og støttende. Skoen er designet for at holde fødderne på plads, så du kan fokusere bolden.
Støttende pasform
Langs det midten fra hæl til tå er der to stropper, som omslutter foden for at give støtte. Snørebåndene trækkes gennem åbningerne i disse stropper. Jo mere du spænder båndene, jo mere omslutter skoen din fod.
Behagelig støddæmpning
Hælen absorberer stød ved hurtige vendinger og bevægelser. Skumsålen dæmper hvert skridt og har et slim look.
Inspiration i bevægelse
Skoens linjer ligner en bold i bevægelse. Skoen har lette og ventilerende detaljer samt detaljer, der fokuserer på holdbarhed.
Flere fordele
- Skumpuder i hælen giver en behagelig og sikker pasform
- Ergonomisk design i hælen fremmer bevægelserne ved slag og serv i tennis
-
Underlag:Grus
-
Herre/Dame/Junior:Dame
Ketcherspecialisten ● Racketspecialisten Norden AB ● VAT: SE556812053801
Birger Dahlerus Väg 12 Hus A6, 176 69 Järfälla, Sverige
© 2023 Ketcherspecialisten. All rights reserved.