Lige nu er der 15% rabat på almindelige priser! Brug koden JUL15D ved kassen.
Siux Trilogy Hybrid
Dette produkt er udgået
Denna produkt är inte längre till salu då den har utgått ur sortimentet.
Beskrivelse
Specifikation
Víctor Ruiz valg af padelbat!
Siux er et spansk padelmærke, som laver håndlavede padelbats i meget høj kvalitet.
Trilogy Control har en teknologi, som kaldes PentaCore-systemet, der skal mindske vibrationer og give spilleren en øget komfort, og dermed mindske risikoen for skader i armen og håndled.
Overfladen på battet hedder 24K CarbonTex, og er lavet af et stivt materiale, som giver spilleren en utrolig kraft og fart i sine slag.
"Carbon DoubleTube" er en teknologi i rammen, som øger slidstyrken og holdbarheden i kontrakt med glas eller andet end en bold.
Kernen "High Resistance 5 Laminations Eva Soft Core" er en ny kerne lavet i et materiale, som giver en utrolig styrke og højere kraft og fart. Den lidt blødere kerne giver et lidt større sweetspot, og dermed får battet kontrolegenskaber.
Alt i alt er Siux Trilogy Hybrid med sin dråbeform og middel balance et kraftfuldt padelbat. Passer til konkurrencespilleren eller den dygtige motionist, der ønsker et bat i høj kvalitet med fokus på fart og kontrol.
Vægt:
365 g
Rammeprofil:
38 mm
Hastighed og kontrol:
Hastighed
Form:
Dråbe
Balance:
Medium
Ketcheretui:
Medfølger ikke
Vægt:
Normal
Overflade:
Glat
Kerne:
Hybrid
Materialeoverflade:
24K kulfiber
Materiale i rammen:
Kulfiber
Stivhed:
Hård
Ægte produkter
Hos os kan være 100% sikker på, at de produkter, du køber, er ægte. Vi får vores varer direkte fra de respektive varemærker eller deres agenter uden om usikre mellemmænd. Sådan kan vi garantere, at du køber originalprodukter, når du handler hos os. Dette gælder hele vores varesortiment.
KUNDESERVICE
VAT: SE556812053801
Ketcherspecialisten
We Are Padel - Roskilde
Kildeager 7, 4621 Gadstrup
(Bemærk, at dette ikke er en besøgs- eller returadresse)
© 2023 Ketcherspecialisten. All rights reserved.